TUEBOR General Service, s.r.o. - Bezpečí má své jméno...

 
FAQ - VAŠE DOTAZY


Slovníček pojmů
CNS - centrála nouzové služby, dispečerské operační NON STOP pracoviště pro monitorování EZS a EPS elektronicky střežených objektů na PCO, přijímání nouzových volání a řešení vzniklých stavů a přijatých požadavků
PCO - pult centralizované ochrany, elektronické pracoviště pro monitorování a zpracovávání výstupů EZS a EPS střežených objektů
EZS - elektronický zabezpečovací systém, tedy elektronická čidla-oči a uši systému detekující, pohyb, světlo, tepelné záření atp. a zabezpečovací ústředna-mozek systému, případně další komponenty zvolené a sestavené do optimální sestavy dle specifik zabezpečovaného prostoru
EPS - elektronický požární systém, opět čidla, tentokrát detekující kouř nebo změnu teploty, která tvoří společně s ústřednou systém sloužící k okamžitému odhalení vzniku požáru
CCTV - kamerový systém s přenosem obrazu na monitor dohledového centra, nebo záznamové zařízení, slouží k dálkovému dohledu nebo zpětnému vyhledání vzniklých událostí. Záznam často pomáhá policii při pátrání dopadení pachatelů a jejich usvědčení


Mám přes zimu dlouhodobě neobývanou chatu, lze nějak zabezpečit?
Ano, lze. Objekt lze připojit i když nemá přívod el.proudu.


Jaká je cena za připojení na pult centalizované ochrany?
Cena za úkon připojení Vašeho objektu na PCO je 0,-Kč. Skutečně, tento technický úkon u TUEBORu zákazník neplatí! Cena služby elektronického střežení připojením na PCO je pak hrazena měsíčním paušálem, jeho výše je odvozena částečně od zvoleného tarifu a kombinace služeb, které zahrnuje a částečně od velikosti střeženého objektu, hodnoty střeženého majetku, způsobu zabezpečení atp-souhrnně rizik, podobně jako například v případě pojištění. Na pojištění Vašeho objektu vám okamžikem zahájení střežení naopak zajistíme podstatnou slevu!

Elektronické zabezpečení je pro běžný byt asi příliš drahé...?
Omyl, vývoj elektronických technologií a jejich zlevňování postihlo i oblast elektronického zabezpečení. Byt či dům se dnes dá zabezpečit za pár tisíc korun.

Nepotřebuji připojit na PCO mám sirénu?
Montáž sirény je sice důležitou částí zabezpečovacího zařízení, ale siréna sama o sobě pomoc přivolat nemusí a navíc bohužel určité spektrum narušitelů neodradí. Proto je důležité, aby byl objekt připojen na PCO s vlastní výjezdovou jednotkou.

Střežení PCO je pro běžný byt nebo domek příliš drahé?
Ani to není pravda. Nejnižší tarif střežení bytu či domu je otázkou stokorun. Cena je závislá na zvoleném tarifu.

Co se stane po přijetí poplachu na PCO?
Na místo poplachu je okamžitě vyslána výjezdová jednotka (SOT), která objekt prověří a zajistí případného pachatele. Zároveň je o poplachu okamžitě informován majitel či správce objektu.

Mám objekt střežen psem, takže elektronické zabezpečení nepotřebuji a vlastně ani nemohu mít?
Pes může zloděje odradit, kvalitní alarm nenahradí. V celkových nákladech je pak pes dražší než alarm. Dnešní pohybové detektory zajistí, že se detektor nedívá pod 40 cm nad hranici podlahu. Nebo jsou váhové kategorie. Tímto se dá objekt střežit i v přítomnosti Vašich domácích mazlíčků.

Zloděj přelstí každý alarm nebo jej zničí...
Odborník Vám zabezpečovací systém navrhne tak, že rozpozná i pokus o odpojení, demontáž, zrušení, i pokus o prolomení přístupových kódů. Navíc je navržen tak, aby ho nešlo zničit dříve, než přivolá pomoc.

Zabezpečení nepotřebuji jsem stále doma...
K velkému procentu loupeží dochází i v době i je majitel přítomen a to v odlehlejších částech objektu, dokonce nejsou výjimkou vyloupené domy a byty v době kdy v nich jejich majitelé spali.
 Plzeň 9. 5. 2018

Jsme v souladu s GDPR.

       Správce osobních údajů TUEBOR GENERAL SERVICE s.r.o. vydal a dodržuje směrnici, na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Tím je zajištěna ochrana osobních údajů a dat proti neoprávněnému zacházení s daty. Tato směrnice je závazná pro všechny zaměstnance Společnosti a zacházení s osobními údaji, které je v rozporu s touto směrnicí, bude hodnoceno jako hrubé porušení pracovní kázně.

Plzeň 9. 3. 2015

Špičková práce černých šerifů z Tueboru opět vedla k dopadení pachatele přímo na místě

       Nebudeme si nic nalhávat, většina odborné veřejnosti ví, že s některými soukromými bezpečnostními službami bývají problémy, protože nejsou limitovány žádným zákonným opatřením, určujícím kdo u nich vlastně slouží. Pravdou ale také je, že bez soukromých bezpečnostních služeb bychom si dnes bezpečnost již nedokázali představit. Dnem i nocí hlídají tisíce soukromých strážných objekty po celé naší republice a většina z nich je právě z těch kvalitních.

        Vlajkovou lodí je v Plzni bezesporu bezpečnostní služba TUEBOR General Security, která zde pracuje již od začátku devadesátých let. S jejich pracovníky jsme se setkali včera po dalším úspěšném zákroku, kdy díky nim skončil další pachatel v policejní cele.

        Když se včera po druhé ráno na jejich pultu centrální ochrany v Černické ulici rozezněl zvukový alarm, signalizující narušení objektu čerpací stanice na Rokycanské třídě, operátor pultu snadno zjistil, že nejde o loupež, protože tato čerpačka je od půlnoci zavřená, ale zřejmě jde o vloupání. Takzvané zóny mu také bezpečně ukázaly, že pachatel je již v objektu a tak na místo vyslal hned dvě zásahová vozidla. „Máme bohatě přes tisíc objektů na našem pultu centrální ochrany, a proto jen v Plzni máme stále v pohotovosti dvě vozidla s vycvičenou a velmi dobře vyzbrojenou osádkou.“ vysvětlil nám dnes Václav Balvín, velitel zásahové jednotky b.s. Tuebor. 
 „Na tento typ narušení, když se náš operátor domnívá, že je pachatel na místě, vysíláme samozřejmě obě najednou. V tomto případě se opět nemýlil, protože když jsme dorazili a zkontrolovali obvod budovy, kontejner přistavený pod oknem a vypáčená ventilačka nám ukázaly, kudy pachatel do objektu vnikl. Zajistili jsme veškeré únikové východy a přivolali policii ČR. Kolegové dorazili bleskurychle a po nezbytném vysvětlení situace si od nás zásah převzali. Začali jménem zákona dávat výzvy, aby pachatel opustil objekt. Ten však ani opakovanou výzvu neuposlechl a tak policisté vnikli do budovy, kde pachatele nalezli schovaného v malé místnůstce. Zda kladl odpor vám říci nedokážu, uvnitř jsme s policisty nebyli, ale po chvilce už ho vyváděli ven zpacifikovaného a  v poutech.“ popisoval Václav Balvín z Tueboru. Policejní tisková mluvčí nám noční zákrok potvrdila a jen dopnila, že pachatel je momentálně v policejní cele, kde čeká na další úkony.
         Chtěli jsme po Václavovi vědět, kolikrát ročně se taková věc strážcům z Tueboru podaří. Přiznáváme, že přišel malý šok: „Od konce druhého měsíce 2014 do teď, tedy za 12 měsíců, byl tohle sedmnáctý pachatel zadržený na místě.“ vysvětlil velitel a na potvrzení svých slov nám ukázal šanon dokumentace úspěšných zákroků. Za tohle číslo by se nemuselo stydět ani menší obvodní oddělení policie, proto Tueboru maximálně blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Na závěr ještě poděkování od majitele:
Dobrý den,
                chtěl bych touto cestou poděkovat za dnešní rychlý a profesionální zásah na čerpací stanici Dea na Rokycanské třídě v Plzni. Vzhledem k rychlosti zásahu došlo k minimálním škodám, čehož si vážím, protože hodnota zboží na čerpací stanici je poměrně vysoká. 

        Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

                     Marek Kočandrle

 


Plzeň 14.4.2014

 

Zadržení pachatelů bezpečnostní službou TUEBOR

Tuto neděli přinesla třináctka v datu smůlu hned dvěma zlodějům v Plzni. Krátce před polednem 13.4. vyvolalo poplach na pultu centralizované ochrany bezpečnostní služby TUEBOR zabezpečovací zařízení instalované ve firmě DSD Praktik v Kollárově ulici. Hlídka určená k zásahu byla na místě za sedm minut. U hlavních dveří se hlídka doslova srazila s mužem, který uvedl, že slyšel cestou po schodech hluk dole v domě. Informace korespondovala s tím, co naznačovaly poznatky operátora z dispečinku pultu centalizované ochrany. Hlídka po tom, co nalezla poškozený zámek na mříži chodby vedoucí do suterénu objektu, zajistila přístup do sklepa a vrata do ulice aby znemožnila pachateli vloupání únik a přivolala PČR. Za spolupráce s policíí byla  následně ve sklepě zadržena žena, která u sebe měla kabelu s nářadím k překonávání zámků dveří. Podrobnější prohlídkou bylo zjištěno, že se zde nachází další vypáčené dveře vedoucí do prostor prodejny poškozené firmy. Do těchto prostor se pachatel již dostat nestihl a díky rychlému zásahu tak jediná škoda vznikla na poškozených dveřích a zámcích střeženého objektu. 

Jenže, jak nám sdělil Daniel Mai ze bezpečnostní služby TUEBOR, to nebyl ten den jediný úspěšný zásah. V 17 hodin 23 minut byla tatáž hlídka vyslána na signál vyvolaný elektronickým zabezpečovacím systémem v objektu Fordermayerova pavilonu v Plzni-Doudlevcích.  Člen zásahové skupiny b.s. TUEBOR, který dorazil na místo jako první, zjistil pootevřené okno a poškození jedněch z dveří objektu. Zajistil proto tento prostor a nasměroval druhou přijíždějící hlídku do oblasti zadního traktu aby pokryl odvrácenou stranu budovy a zamezil možnému úniku pachatele. Na místě byl následně při pokusu o útěk a po několika opakovaných výzvách zadržen muž, který byl vzápětí předán policii ČR. Podle sdělení šéfa bezpečnostní služby byl pak objekt hlídkou provizorně zajištěn až do příjezdu zaměstnance fakultní nemocnice a provedení opravy poškozených vstupů. Díky zabezpečovací elektronice tak rychlým a takticky správně provedeným zásahem zachránili zaměstnanci bezpečnostní služby majiteli objektu hodnoty, jejichž náhrada by v případě nezabezpečeného objektu odlehčila pojišťovně nebo jeho vlasní kase.

  

V Plzni dne 9.3.2015 


FOTOPASTI

 

V dnešní době plné vandalismu a rostoucí kriminality si každý člověk chce chránit svůj majetek. K tomu, aby důkladné ochrany docílil, mohou snadno pomoci FOTOPASTI. O tyto chytré přístroje je stále větší zájem, jelikož jejich využití je opravdu široké a pohodlné.
 
FOTOPASTI jsou plně automatická digitální zařízení určené pro denní i noční záznam fotografií nebo krátkých videosekvencí. K jejich aktivaci slouží pohybové a infračervené (IR) čidlo nebo světelný paprsek.

Více zde

--------------------------------------------

Zloději se vloni "činili", vykradli 4634 chat a chalup
Celý článek na mediafax >>
--------------------------------------------
Kamery sledovaly každý pohyb vetřelce
    
Celý článek MF Dnes>>

--------------------------------------------
Vloupání do domů dramaticky přibývá
Celý článek na novinky.cz >>

--------------------------------------------

Rozvoz vody Crystalis má nyní samostatné webové stránky
www.voda-crystalis.cz

--------------------------------------------

Chytili lupiče přímo v restauraci

 
 
Deník Dnes - článek zde
Plzeňský deník - článek zde
tuebor o nás služby faq kontakty napište nám
TUEBOR General Service s.r.o, Černická 5, 301 33 Plzeň, Webdesign - Reklamní agentura G2 studio s.r.o.