Střežení objektů s rychlým zásahem

FAQ

 

FAQ - VAŠE DOTAZY
 
Slovníček pojmů
CNS - centrála nouzové služby, dispečerské operační NON STOP pracoviště pro monitorování EZS a EPS elektronicky střežených objektů na PCO, přijímání nouzových volání a řešení vzniklých stavů a přijatých požadavků
PCO - pult centralizované ochrany (někdy pult centrální ochrany), elektronické pracoviště pro monitorování a zpracovávání výstupů EZS a EPS střežených objektů; správné označení Dohledové přijímací a poplachové centrum (DPPC)
EZS - elektronický zabezpečovací systém, zjednodušeně alarm, tedy elektronická čidla, sensory - oči a uši systému detekující pohyb, světlo, tepelné záření atp. a zabezpečovací ústředna - mozek systému, případně další hlásiče a komponenty zvolené a sestavené do optimální sestavy dle specifik zabezpečovaného prostoru; správné označení Poplachový zabezpečovací a tísňový systém (PZTS), intrusion and hold-up alarm system (I&HAS)
EPS - elektronická požární signalizace, opět detektory, tentokrát detekující kouř nebo změnu teploty, která tvoří společně s ústřednou systém sloužící k okamžitému odhalení vzniku požáru
CCTV - kamerový systém s přenosem obrazu na monitor dohledového centra, nebo záznamové zařízení, slouží k dálkovému dohledu nebo zpětnému vyhledání vzniklých událostí; záznam často pomáhá policii při pátrání dopadení pachatelů a jejich usvědčení
SBS - soukromá bezpečnostní služba
 
 
Mám přes zimu dlouhodobě neobývanou chatu, lze ji nějak zabezpečit?
Ano, lze. Objekt lze připojit i když nemá přívod elektrického proudu.
 
Jaká je cena za připojení na pult centalizované ochrany?
Cena za úkon připojení vašeho objektu na PCO je 0,-Kč. Skutečně, tento technický úkon integrace u TUEBORu zákazník neplatí! Cena služby elektronického střežení připojením na PCO je pak hrazena měsíčním paušálem, jeho výše je odvozena částečně od zvoleného tarifu a kombinace využívaných služeb a částečně od velikosti střeženého objektu, hodnoty střeženého majetku, způsobu zabezpečení atp. - souhrnně rizik, podobně jako například v případě pojištění. Na pojištění vašeho objektu vám okamžikem zahájení střežení naopak zajistíme podstatnou slevu!
 
Elektronické zabezpečení je pro běžný byt asi příliš drahé...?
Omyl, vývoj elektronických technologií a jejich zlevňování postihlo i oblast elektronického zabezpečení. Byt či dům se dnes dá zabezpečit za pár tisíc korun.
 
Nepotřebuji připojit na PCO mám sirénu?
Montáž sirény je sice důležitou částí zabezpečovacího zařízení, ale siréna sama o sobě pomoc přivolat nemusí a navíc bohužel určité spektrum narušitelů neodradí. Proto je důležité, aby byl objekt připojen na PCO s vlastní zásahovou jednotkou.
 
Střežení PCO je pro běžný byt nebo domek příliš drahé?
Ani to není pravda. Nejnižší tarif střežení bytu či domu je otázkou stokorun. Cena je závislá na zvoleném tarifu.
 
Co se stane po přijetí poplachu na PCO?
Na místo poplachu je okamžitě vyslána výjezdová jednotka (SOT), která objekt prověří a zajistí případného pachatele. Zároveň je o poplachu okamžitě informován majitel či správce objektu.
 
Mám objekt střežen psem, takže elektronické zabezpečení nepotřebuji a vlastně ani nemohu mít?
Pes může zloděje odradit, kvalitní GSM alarm nenahradí. V celkových nákladech je pak pes dražší než zabezpečovací zařízení. Dnešní pohybové detektory zajistí, že se detektor nedívá pod 40 cm nad hranici podlahy. Nebo jsou váhové kategorie. Tímto se dá objekt střežit i v přítomnosti vašich domácích mazlíčků.
 
Zloděj přelstí každý domovní alarm nebo jej zničí...
Odborník vám zabezpečovací systém navrhne tak, že rozpozná i pokus o odpojení, demontáž, zrušení, i pokus o prolomení přístupových kódů. Navíc je navržen tak, aby ho nešlo zničit dříve, než přivolá pomoc.
 
Zabezpečení nepotřebuji jsem stále doma...
K velkému procentu loupeží dochází i v době, kdy je majitel přítomen, a to v odlehlejších částech objektu. Dokonce nejsou výjimkou vyloupené domy a byty v době, kdy v nich jejich majitelé spali.